Spoľahlivá cesta k Vášmu bývaniu

Prečo drevodom ?

Kliknutím sa vrátite o stránku späť


preco-drevodom

Ľudia sa mylne domnievajú, že drevené domy sa stavali len v minulosti a nemali skoro žiadne pozitívne vlastnosti. Pre mnohých sú to len drevené búdy bez budúcnosti, pretože drevo považujú za materiál s nízkou odolnosťou proti ohňu, chladu a hluku. Opak je však pravdou. Stačí sa pozrieť okolo seba - veľké športové haly, plavárne, tam všade nájdete drevené konštrukcie, ktoré nenašli žiadneho vhodného konkurenta.

Najvýraznejšie rozdiely oproti klasickým murovaným domom a zároveň najväčšie výhody pri realizácii drevených konštrukčných systémov ponúka konštrukčný spôsob a rýchlosť výstavby drevodomov, vďaka čomu sú nároky na vybavenie staveniska a zaťaženie okolia pri výstavbe minimálne. V drevenom dome môžeme bývať už o niekoľko týždňov. Výstavba je veľmi rýchla. Samozrejme, rýchlosť výstavby závisí aj od zvoleného typu konštrukčného systému.

Medzi významné prednosti výstavby drevodomov patrí aj suchý proces výstavby. Mokrý proces výstavby môžeme pri drevostavbách úplne vylúčiť, a teda aj poruchy a chyby spôsobené vplyvom technologickej vlhkosti. Drevo je, taktiež dobrý izolant s nízkou prírodnou radiáciou.